• Izolacja Wełna Alu Lamella Mat Rockwool 40 mm 6 m2 KLIMAMAT

Symbol: ROC000032
299.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Kurier 19
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 780620822

Zostaw telefon

Niepalna mata Alu Lamella Mat/Klimamat przeznaczona do izolacji instalacji i urządzeń w systemach związanych z wentylacją, klimatyzacją oraz ogrzewnictwem budynków.

 

Maty Alu Lamella Mat nadają się do izolacji termicznej i antykondensacji wewnętrznych kanałów wentylacyjnych na płaskich i cylindrycznych powierzchniach (systemy pionowe i poziome) w budynkach, w których temperatura medium nie przekracza 250 ° C. Maty ALU LAMELLA MAT można również zastosować jako materiał dźwiękochłonny montowany na zewnętrznej powierzchni kanałów.

Alu Lamella Mat - niepalna mata z wełny mineralnej ROCKWOOL, jednostronna okładzina z folii aluminiowej wzmocnionej włóknem szklanym. Stosowane są do izolacji cieplnej i antykondensacyjnej urządzeń i urządzeń w instalacjach związanych z wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem budynków. Ponieważ włókno wełny mineralnej jest prostopadłe do podłoża i ułożone warstwowo, mata jest mocna i elastyczna oraz nie zmienia swojej pierwotnej grubości na załamaniach i narożnikach. 

Produkty z wełny mineralnej ROCKWOOL pokryte są wzmocnioną folią aluminiową, która jest stosowana jako materiał termoizolacyjny dla kanałów wentylacyjnych, aby zapobiec kondensacji pary wodnej w powietrzu, zapewniając w ten sposób np. Szczelną izolację zimnej powierzchni kanału od ciepłego i wilgotnego środowiska. Odpowiednio dobrana izolacja kanału „przesunie” punkt rosy w bezpieczne miejsce poza kanałem

Produkty te są niepalne i nierozprzestrzeniające ognia, co poprawia odporność ogniową budynków oraz poprawia bezpieczeństwo użytkowników i mienia.

 

Cechy:

- Cechą charakterystyczną podkładki ALU LAMELLA MAT jest to, że włókna są prostopadłe do okładziny, dzięki czemu jest mocna i elastyczna oraz nie zmienia swojej pierwotnej grubości na łukach i narożnikach.

-Wykonane są z skalnej wełny ROCKWOOL i pokryte jednostronnie wzmocnioną folią aluminiową. Folia aluminiowa zapobiega kondensacji pary wodnej na zewnętrznej ścianie kanału.

- Montaż mat lamelowych wykonuje się przy pomocy prostych technik instalacyjnych, opartych na stosowaniu szpilek mocujących w ilości 8 szt./m2 (zgrzewanych, spawanych lub samoprzylepnych), talerzyków zaciskowych, kapturków oraz taśm, obejm lub opasek.

- Maty są sprzedawane w rolkach o wysokości 1000 mm (szerokość maty). Długość maty wynosi od 2500 do 10 000 mm (w zależności od grubości maty), grubość od 20 do 100 mm.

 

Maty KLIMAMAT przeznaczone są do izolacji termicznej i przeciwkondensacyjnej powierzchni płaskich oraz cylindrycznych
w układach zarówno pionowych, jak i poziomych. Temperatura na styku okładziny z wełną skalną nie powinna przekraczać 80°C

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie